لیست خدمات مشاوره و تحقیق

استراتژی و تحول سازمانی

الوین تافلر در جایی گفته بود: «شما یا خود استراتژی دارید و یا بخشی از استراتژی دیگران خواهید بود!». مدیران و سازمان‌ها ناگزیرند فرصت‌‌های محیطی و تغییرات قواعد بازی ناشی از فن‌آوری‌های جدید، نگرش‌‌های نو و روش‌‌های نوین را به‌موقع دریابند؛ هم‌چنین باید تیمی همراه، باانگیزه و دارای حس تعلق به سازمان داشته باشند تا از فرصت‌ها بهره‌مند شوند و طبق استراتژیِ سازمان آینده‌ی مطلوب را بسازند.

ساختار و طراحی سازمان

سامان‌دهی درست به ایجاد مجموعه‌ای می‌انجامد که دارای انسجام و یک‌پارچگی، سرعت تصمیم‌گیری و عمل، هم‌افزایی تیم‌های مدیریتی، هم‌سویی کسب‌وکارهای مختلف، و هم‌آهنگی واحدها و گروه‌ها و زیرمجموعه‌های مختلف (داخلی، گروه هولدینگ، همکاران پیوسته، وابسته و شبکه‌ی بیرونی) است؛ و نتیجه‌ی آن تحقق استراتژی‌ها، رشد و توسعه، تولید ثروت و ارزش برای مشتریان و جامعه و دیگر ذی‌نفعان خواهد بود.

مدیریت منابع انسانی

بسیاری از مدیران از مشکلات جذب نیروی متناسب با نیاز سازمان‌شان گله‌مندند، یا از ناکارآمدی فرآیندهای مدیریت منابع انسانی، نظیر سیستم جبران خدمات، و یا مدیریت عملکرد، ناراضی‌اند، و اساساً شناخت توان‌مندی‎ها و ضعف‌های افراد را دشوار می‌یابند. آنان باور دارند که اگر بتوانند این مسائل را حل کنند، و افرادی با توان و انگیزه‌ی بالا در اختیار داشته باشند، حل‌کردن مشکلات عملیاتی و اجرایی کسب‌وکارشان چندان دشوار نخواهد بود.

مدیریت بازاریابی و فروش

پروژه‌های نیمه‌تمام بسیاری در کشور وجود دارند. پروژه‌های ملی مشهوری هم هستند که به اتمام رسیده‌اند ولی نه‌تنها مسئله را حل نکرده‌اند، بلکه خود مشکلی بر مشکلات افزوده‌اند. اگر به مدیریت پروژه توجه کافی نشود، کارها به‌درستی پیش نخواهند رفت و هیچ هدف و برنامه‌ای محقق نخواهد شد. تحقق‌نیافتنِ اهداف و برنامه‌های پروژه معضلی است فراگیر: در سطح بنگاه‌های بزرگ و کوچک و خُرد، دولتی و خصوصی، نوپا و نوآفرین، عملیاتی و تولیدی، فرآیندی و یا پروژه‌محور.

مدیریت پروژه

پروژه‌های نیمه‌تمام بسیاری در کشور وجود دارند. پروژه‌های ملی مشهوری هم هستند که به اتمام رسیده‌اند ولی نه‌تنها مسئله را حل نکرده‌اند، بلکه خود مشکلی بر مشکلات افزوده‌اند. اگر به مدیریت پروژه توجه کافی نشود، کارها به‌درستی پیش نخواهند رفت و هیچ هدف و برنامه‌ای محقق نخواهد شد. تحقق‌نیافتنِ اهداف و برنامه‌های پروژه معضلی است فراگیر: در سطح بنگاه‌های بزرگ و کوچک و خُرد، دولتی و خصوصی، نوپا و نوآفرین، عملیاتی و تولیدی، فرآیندی و یا پروژه‌محور.

مدیریت دانش

اگر مدیران و کارکنان دانش و اطلاعات درست را به‌موقع در اختیار داشته باشند، مرتکب خطاهای مجدد و دوباره‌کاری نمی‌شوند و، در ضمن، گذار از بحران‎ها و مسائل کسب‌‌وکار آسان‌تر خواهد شد. چنان سازمانی می‌تواند دیرزمانی در مسیر موفقیت و ارزش‌آفرینی پابرجا بماند و در عرصه‌ی رقابت پشت‌گرم به آموخته‌ها و دانشی باشد که نسل‌های مختلف کارکنان‌اش به یک‌دیگر انتقال داده‌اند.

مسئولیت اجتماعی سازمانی

«مسئولیت اجتماعی یک مزیت رقابتی استراتژیک برای شرکت‌هاست، نه یک ابزار کمک به امور خیریه ــ‌ آن‌هم از نوع مساعدت مالی!» مایکل پورتر در کتاب معروف استراتژی رقابتی تأکید می‌کند که ابعاد مسئولیت‌هایی که یک شرکت برای خود، اقتصاد، جامعه و ‌محیط‌زیست باید در نظر داشته باشد، بسیار فراتر از سرریز بخش کوچکی از درآمد و فعالیت‌ها به‌عنوان اعانه، خیریه و عام‌المنفعه است.

مشاوره‌های مالی

ساماندهی امور مالی هر سازمان از منظر چهار وجه استراتژی، ساختار، فرآیند و سیستم (روش)های مالی از وظایف اصلی مدیریت مالی است. سازمان مدیریت صنعتی در ارایه خدمات مشورتی خود به شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌ها، دیدگاهی را برگزیده است که به شکلی جامع و سیستمی، بر ابزارهای مدیریتی چهارگانه این وجوه و نیز سایر جنبه‌های تخصصی کسب و کار، همچون: عملیات، منابع انسانی، بازاریابی و فروش، تامین و لجستیک، فناوری اطلاعات، کیفیت و ... توجه کافی داشته باشد.

نظام مدیریت بهره‌وری

دغدغه‌ی بسیاری از مدیران بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌ها این است که بتوانند میزان تولید کالاها و خدمات خود را بیش‌تر؛ کیفیت کالاها و خدمات تولیدی خود را بهتر؛ قیمت تولید کالاها و خدمات را پایین و سود حاصل از فعالیت‌های خود را افزایش دهند. راز موفقیت در این راه، استفاده و به‌کارگیری « نظام مدیریت بهره‌وری به صورت کامل و با روش صحیح» است. سازمان مدیریت صنعتی به عنوان متولی اجرای چرخه بهره‌وری در صنعت و بازوی اجرایی سازمان ملی بهره‌وری در این راه همکاری موثری داشته و عمل می‌نماید.

مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست

جایگاه ذی‌نفعان در حوزه‌ی توسعه‌ی پایدار حائز اهمیت است و قوانین بین‌المللی و الزام به آن برای کشورها، دولت‌ها و به‌تبع شرکت‌ها تصویب شده است. چه‌بسا، شرکت‌ها فراتر رفته و باید جایگاهی برتر برای خود ایجاد کنند، لذا، باید به زیرساخت‌های لازم چون منابع انسانی، محیط زیست و اکوسیستم منطقه‌ای و جهانی توجهی ویژه داشته باشند. در حوزه‌ی منابع‌انسانی، قوانین ملی و بین‌المللی فراوانی برای «ایمنی و بهداشت» به‌عنوان بستر رشد تدوین و انتشار یافته است.

انجام طرح‌های پژوهشی

سازمان مدیریت صنعتی بر پایه‌ی رسالت ملی خود، و نیز برای کمک به حل مسائل و مشکلات مدیریتی بنگاه‌های اقتصادی کشور، همواره درصدی از نیرو و منابع خود را در راه مطالعات اقتصادی و بررسی‌های محیط کسب‌و‌کار صرف کرده است. به این ترتیب، افزون بر مسائل و فعالیت‌های اقتصادی بنگاه‌های تولیدی (اعم از خدماتی، صنعتی و کشاورزی)، محیط اقتصادی (و گاه اجتماعی و سیاسیِ) آن‌ها هم در گستره‌ی مطالعات کارشناسان سازمان قرار گرفته است.

لیست خدمات و طرح های ویژه

به دنبال حل مسائل سازمان خود هستید؟

برای مشورت با مشاوران حرفه‌ای مدیریت و مشاوران مجرب کسب‌وکارِ «سازمان مدیریت صنعتی» در تهران و یا نمایندگی‌های استانی با ما تماس بگیرید، یا درخواست خود را آن‌لاین ارسال کنید.

از همکاری مجدانه و همه جانبه سازمان مدیریت صنعتی و تلاش صمیمانه و مستمر مشاوران آن سازمان که با پشتکار و همتی بی شائبه، مبتنی بر اعتقاد و ایمان کاری، تا حصول نتیجه مطلوب نهایی ما را همراهی کردند سپاسگزاری می‌نمایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.