آکادمی‌های پرورش و توسعه حرفه‌ای

ImageServices_Element_Academy
آکادمی‌های پرورش و توسعه حرفه‌ای

در آکادمی‌ ما بر ایجاد شبکه‌­های یادگیری و یادگیری مادام‌العمر تاکید داریم. اصول ما به‌کارگیری خرد جمعی، یادگیری تجربی، انتقال خبرگی از طریق مربی‌گری و منتورینگ، برگزاری کارگاه‌های تعاملی، هم‌آموزی، مبادله‌ای، و بسیاری دیگر از انواع فعالیت‌های پرورشی و توسعه‌ای است.

آکادمی‌های سازمان در انواع حوزه‌های تخصصی و حرفه‌ای

کاربرد واژه آکادِمیا در یونان باستان (Ἀκαδημία) به زمانی بر می‌گردد که افلاطون در دبیرستانی در شمال آتن در یونان، مدرسه‌ای برای “خردورزی”، “فلسفه”و “آموزش” بنیاد نهاد.این واژه پایه و اساس هر نوع محیط برای دانشگری، پژوهشگری و فراگیری است. همچون دانشگاه‌ها، مراکز یادگیری، مراکز تحقیقاتی، مراکز نوآوری و خلاقیت، مدارس حرفه‌ای، خانه‌ها و گروه‌های یادگیری، آزمایشگاه‌ها و کلینیک‌های تجربی، گروه‌های فراگیری اجتماعی، اجتماعات آکادمیک، و سازمان‌های اجتماعی یادگیرنده است.در آکادمی‌های ما، اکوسیستم و دنیای یادگیری واقعی فراهم است. شما به‌عنوان دانش‌جو خود عضو اصلی این اکوسیستم یادگیری هستید. جزء اصلی فرآیند نه فقط یک ذی‌نفع محیطی، یا یک مشتری، یا یک هدف رسیدنی و یا نتیجه کار!

سازمان مدیریت صنعتی، خانه‌ای امن است برای فراگیری مادام‌العمر اصول حرفه‌ای، علم و دانش، انتقال تجربه و دانایی، تحقیقات تجربی، شبکه‌سازی و هم‌افزایی، از هم آموزی، نوآوری باز و جمع‌آموزی، توسعه فردی و به طور کل نهادینه کردن “محقق بودن” و حل مسئله به‌خصوص در حوزه‌های مدیریتی، سازمانی، فردی و اجتماعی.

ما معتقدیم که عملکرد هر یک از ما از طریق آگاهی و درک بهتر و در یک فرآیند ارتباط اجتماعی درست می‌تواند بهبود یابد و اصلاح شود. ما باید همکاری توام با اعتماد را با هم تجربه کنیم!

در فضای حرفه‌ای آکادمی‌های سازمان، آنچه از دانش کسب و به دست آورده‌ایم را تسهیم می‌کنیم و انتقال می‌دهیم و با کار تیمی متناسبا رفتارهایمان را اصلاح می‌کنیم. از تجربه گذشته و تجربه حین دوره‌ها و کارگاه‌ها، دورهمی‌ها و نشست‌ها یاد می‌گیریم. این دانش‌آفرینی و خلق آینده جمع و ظرفیت‌سازی و تقویت سطح توانایی فردی، از طریق کسب، ایجاد و توسعه دانش و بینش جدید و مشترک تحصیل می‌شود.

در آکادمی‌های سازمان، شما قادر هستید آنچه آموخته‌اید و یا در این محیط خواهید آموخت را در عمل در محیط کار واقعی در واحد مشاوره و تحقیق سازمان و یا در فضاهای کاری دیگر به کار گیرید. همراه با ارائه گواهی‌نامه و تایید صلاحیت در سطوح مختلف و حوزه‌های متنوع عمومی، تخصصی، فوق تخصصی، و بین رشته‌ای.

وجود مدرسه‌ی کسب‌وکار سازمان مدیریت صنعتی و همکاری نزدیک سازمان با تعداد زیادی دانشگاه و مؤسسه‌ی مشاوره و آموزش بین‌المللی این امکان را فراهم می‌آورد تا برنامه‌های آموزشی خاص برای انتقال تجارب بین‌المللی به شرکت‌کنندگان را تدارک ببینیم.

زمان و هزینه

دوره‌های آکادمی به صورت گسسته تعریف شده است. بسته به شرایط شما کارگاه‌ها به صورت پودمانی ارائه شده است و برخی دوره‌ها دارای امتیاز PSD (توسعه حرفه‌ای مستمر) است. همچنین، متناسب با سطوح مختلف صلاحیت حرفه‌ای، مدت زمان دوره‌های آکادمی بین چند ماه، بیش از یک سال، و تا چند سال و حتی مادام‌العمر تعریف شده است.

حضور در آکادمی نوعی سرمایه‌گذاری برای شماست.

ما ضمن آن که بسته‌های مالی-هزینه‌ای متعددی را برای ایجاد فرصت و تسهیل حضور شما تعریف کرده‌ایم، تعداد محدودی بورسیه برای شرایط خاص در نظر گرفته شده است تا مطمئن باشیم هر مستعد و علاقمندی می‌تواند از این توسعه حرفه‌ای و دوره‌های توانمندسازی بهره برده و نقشی مؤثر بر توسعه کشورمان داشته باشیم.

مراحل اصلی فرآیند
 • غربال‌گری و دسته‌بندی اولیه‌ی علاقمندان
 • ایجاد شبکه یادگیری گروهی
 • اجرای دوره‌ها مطابق با سطح و حوزه آکادمی
 • تجربه‌اندوزی و مشارکت در پروژه‌ها و برنامه‌های عملی-تجربی تعریف شده
 • تایید صلاحیت و ادامه‌ی فرآیند برای توسعه حرفه‌ای
شماری از مزایای حضور شما در آکادمی‌های سازمان
 • ظرفیت کار عملی در حوزه خدمات مشاوره و تحقیق؛
 • وجود پیشینه ذی‌قیمت در توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان یکی از سازمان‌های پیشرو در کشور؛
 • وجود ابزارها و روش‌های یادگیری متنوع و همه‌جانبه در طیف علم و تجربه ؛
 • فرصت جذب و حضور در طرح تجهیز گروهی کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای سازمان؛
 • وجود فضای کار واقعی با چالش‌های شغلی جامعه مخاطب (مدیریتی و سازمانی) و کسب تجربه واقعی؛
 • مشارکت در پروژه‌های مشاوره و تحقیق سازمان برای سازمان‌ها، نهادها و شرکت‌های مختلف حاکمیتی، خدماتی و صنعتی به عنوان کارورز، همکار کارشناس، کارشناس، و مشاور؛
 • حضور مربیان مجرب و منتورهای حرفه‌ای برای توسعه فردی، شغلی و حرفه‌ای اعضای آکادمی؛
 • حضور مشاوران ارشد دارای سوابق مدیریتی و مشاوره‌ای در شاخه‌های مختلف خدماتی و صنعتی؛
 • حضور مدیران باتجربه و متخصصان صنعت داخلی و خارجی؛
 • حضور در شبکه آکادمی در حوزه‌ها و تخصص‌های مختلف از سال‌های گذشته؛
 • کسب مدرک صلاحیت حرفه‌ای در سطوح مختلف و حوزه‌های مختلف.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.

Staff_Ms Fariba Barkhordar_02
فریبا برخوردار
مسئول آکادمی توسعه شایستگی‌ها
ایمیل:Barkhordar@imi.ir
Staff_NoImage_M
-----
مسئول آکادمی یرورش مشاوران مدیریت حرفه‌ای
Staff_Dr Hadi Farahzadi_03
سیدهادی فرحزادی
مسئول آکادمی توسعه رهبران آینده
ایمیل:H.Farahzadi@imi.ir
Staff_NoImage_F
هودسا قزوینیان
مسئول آکادمی پرورش ارزیاب حرفه‌ای
ایمیل:Ghazvinian@imi.ir
دفتر مدیریت مشاوره و تحقیق
+98 21 22024462

فرم انتقادات و پیشنهادات

چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای مشورت با مشاوران حرفه‌ای مدیریت و مشاوران مجرب کسب‌وکارِ «سازمان مدیریت صنعتی» در تهران و یا نمایندگی‌های استانی با ما تماس بگیرید، یا درخواست خود را آن‌لاین ارسال کنید.

از همکاری مجدانه و همه جانبه سازمان مدیریت صنعتی و تلاش صمیمانه و مستمر مشاوران آن سازمان که با پشتکار و همتی بی شائبه، مبتنی بر اعتقاد و ایمان کاری، تا حصول نتیجه مطلوب نهایی ما را همراهی کردند سپاسگزاری می‌نمایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.