مشاوره رتبه‌بندی سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری

مشاوره ارتقاء رتبه و سقف واردات بنگاه اقتصادی در سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری
MVCRS_01

سازمان مدیریت صنعتی به عنوان مرجع تخصصی مشاوره، آموزش و تحقیق با سابقه چند ده ساله در زمینه رده‌بندی (Ranking) و رتبه‌بندی (Rating) بنگاه‌های اقتصادی، با توجه به همکاری در طراحی، توسعه و بهبود مدل رتبه‌بندی سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری  (Merchant Validation & Credit Rating System)، آماده ارائه مشاوره در زمینه رتبه‌بندی بنگاه‌های اقتصادی به منظور ارتقای رتبه می‌باشد.

نحوه رتبه‌بندی:

شاخص‌های رتبه‌بندی سامانه یکپارچه شامل دو بخش کمی و کیفی است. در مورد شاخص‌های کمی که دارای داده معین نزد یک مرجع حاکمیتی در سطح کشور بوده، اطلاعات از پایگاه داده‌های مختلف تجمیع و در سامانه پردازش شده که شامل اطلاعات بانک مرکزی، سازمان امور مالیاتی، جامعه حسابداران رسمی، گمرک، مجوزهای فعالیت از سامانه بهین‌یاب، مرکز اصناف، مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان غذا و دارو، سازمان تنظیم مقررات، وزارت فرهنگ و ارشاد، وزارت نیرو، وزارت صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی و … است. این شاخص‌ها در سه حوزه شاخص مسئولیت‌پذیری، شاخص‌های مالی و شاخص‌های کسب‌وکار-کمی دسته‌بندی شده و به صورت سیستمی در دوره‌های زمانی مشخص به‌روزرسانی می‌شوند.

شاخص‌های کیفی که دارای مرجع مشخص در سطح کشور نبوده و نیازمند دریافت اسناد و مدارک از متقاضی و ارزیابی‌های خبره‌محور است در چهار حوزه مدیریت و راهبری، عملکرد اقتصادی و تجاری، عملکرد اجتماعی و تشکلی و دورنمای کسب‌وکار دسته‌بندی شده و ارزیابی آن‌ها توسط مؤسسات رتبه‌بندی دارای مجوز قانونی از سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌پذیرد.

نحوه محاسبه سقف واردات:

طبق تصویب‌نامه شماره 130722/ت55743هـ مورخ 4/10/1397 هیئت محترم وزیران، سقف ارزشی واردات بر اساس رتبه‌بندی سامانه یکپارچه تعیین می‌شود و در صورت عدم امکان رتبه‌بندی، این سقف برای سال اول برابر 500 هزار دلار خواهد بود.

بنگاه‌های اقتصادی برای دریافت مشاوره در زمینه ارتقای رتبه خود در سامانه یکپارچه و افزایش سقف واردات خود به ویژه در بخش شاخص‌های کسب‌وکار- کیفی می‌توانند نسبت به درخواست مشاوره از سازمان مدیریت صنعتی اقدام نمایند.

برای هر بنگاه اقتصادی، در هر دوره سه‌ماهه (فصلی) فقط یک بار ارزیابی شاخص کسب‌وکار کیفی مورد پذیرش قرار می‌گیرد. مشورت با ما برای ارتقاء رتبه، قبل و هم‌زمان با حضور در ارزیابی مؤسسات رتبه‌بندی -که اعتبار آن حداکثر یک سال است- می‌تواند به تضمین و افزایش سقف واردات شما کمک شایان نماید.

برای دریافت مشاوره در زمینه ارتقای رتبه و افزایش سقف واردات خود در سامانه یکپارچه با ما در تماس باشید.

Staff_MrNateghi
ایمان ناطقی
مشاور رتبه‌بندی سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری
Staff_N_Mr Rashid Shameli
رشید شاملی
سرپرست گروه "مشاوره تجارت الکترونیک و علوم داده"
ایمیل:R.Shameli@imi.ir
دفتر مدیریت مشاوره و تحقیق
22013411 21 98+
22043005 - داخلی 224 یا 242
22024462 21 98+

فرم انتقادات و پیشنهادات

چگونه میتوانیم به شما کمک کنیم؟

برای مشورت با مشاوران حرفه‌ای مدیریت و مشاوران مجرب کسب‌وکارِ «سازمان مدیریت صنعتی» در تهران و یا نمایندگی‌های استانی با ما تماس بگیرید، یا درخواست خود را آن‌لاین ارسال کنید.

از همکاری مجدانه و همه جانبه سازمان مدیریت صنعتی و تلاش صمیمانه و مستمر مشاوران آن سازمان که با پشتکار و همتی بی شائبه، مبتنی بر اعتقاد و ایمان کاری، تا حصول نتیجه مطلوب نهایی ما را همراهی کردند سپاسگزاری می‌نمایم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید.